Simuni – camping na księżycowej wyspie

Autorka:

Justyna

Simuni to przepięknie położony camping na wyspie Pag, który dane było mi zobaczyć dzięki podróży służbowej mającej na celu lepsze poznanie campingów w Dalmacji. Na wyspę drogą lądową można dostać się jedynie przejeżdżając przez Paški Most o długości 301 metrów. Po przekroczeniu mostu, jadąc w kierunku miasta Pag, błękit Adriatyckiego morza pięknie kontrastuje z surowym skalistym wybrzeżem, który przypomina typowo księżycowy krajobraz.

Wyspa Pag camping Village Simuni

Przed wjazdem na camping przy recepcji głównej mieści się duży parking, gdzie można zostawić auto i udać się do recepcji Eurocampu lub Homaira, których namiot znajduje się tuż za bramą wjazdową na camping. Po załatwieniu wszystkich formalności: zakwaterowanie, opłata klimatyczna i sprawdzenie dokumentów, przedstawiciel danej firmy wręcza Państwu mapkę z zaznaczoną lokalizacją domków oraz klucz do mobile home’u i wskazuje najprostszą i najkrótszą drogę dotarcia do domku.

Wyspa Pag

Pomimo braku basenów, na campingu nie można się nudzić, dzięki firmom zewnętrznym, które oferują szereg aktywności sportowych. Szczególnie istotnym, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi jest dmuchany Aquapark na wodzie. Koszt półdniowej zabawy to 12 EUR, natomiast całodniowej to 18 EUR. Dodatkowym atutem są animacje, które ku zdziwieniu naszych klientów były już dostępne w okresie długiego weekendu majowego.

Na terenie campingu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, którymi można wybrać się wycieczkę po trasach rowerowych liczących sobie 115 km i podzielonymi na 14 tras dla początkujących i zaawansowanych. Po wyczerpującym dniu można udać się do jednej z licznych restauracji. Do wyboru mamy międzynarodową, rybną, pizzerię lub bary zlokalizowane przy plaży. Mój wybór padł na owoce morze w restauracji rybnej, niebo w gębie.

Village Simuni restauracje

Camping organizuje również wycieczki do największych atrakcji Chorwacji między innymi do Parku Narodowego Jezior Plitwickich (cena od 52 euro za osobę) lub do Narodowego Parku Kornati (cena od 46 euro za osobę). Camping Simuni poleciłabym osobom szukającym ciszy, spokoju, chcących wypocząć w cieniu drzew sosnowych, przy pięknej plaży, ale też osobom lubiącym aktywny wypoczynek dzięki bogatej ofercie firm zewnętrznych oferujących lekcje windsurfingu, nurkowania czy chociażby wypożyczenie rowerków wodnych i kajaków.

Pag Chorwacja
Chorwacja Pag

Z campingu można wybrać się również na najwyższy szczyt wyspy Pag St.Vid. Podejście zajmuje ok. godziny i 15 minut, ale widok ze szczytu zapiera dech w piersi. 

Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.