Plaża Pampelonne w pobliżu Saint Tropez

8 najlepszych plaż na Lazurowym Wybrzeżu

125 km wybrzeża sprawia, że na Riwierze Francuskiej nie brakuje plaż. Duże i tętniące życiem, małe i kameralne, ukryte w malowniczych zatoczkach lub ciągnące się wzdłuż miasteczek. Którąkolwiek z nich wybierzecie, jedno jest pewne – czeka Was relaks w słońcu, z widokiem na piękne lazurowe morze. A okazji do plażowania będzie wiele, bo na Lazurowym Wybrzeżu słońce świeci ponad 300 dni w roku!

1. Plage s’Agay

800-metrowa plaża w samym centrum Agay. Plaża ta jest piaszczysta, z lekko brunatnym piaskiem, który swój kolor zawdzięcza charakterystycznym czerwonym skałom masywu Esterel. Łagodne zejście do wody sprawia, że świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ciąg z lodziarniami, kawiarniami i restauracjami.

Najbliżej tej plaży znajduje się camping Esterel (4,2 km).

Plage s’Agay

2. Plage de la Bocca

Spędźcie dzień na Plage de la Bocca – piaszczystej plaży, biegnącej wzdłuż Boulevard du Midi, w zachodniej części Cannes. Choć plaża nie jest zbyt szeroka, posiada łagodne zejście do morza, dlatego warto wybrać się tam z dziećmi. Z plaży roztacza się przepiękny widok na Zatokę Napoule i masyw Esterel. Przy plaży znajdują się deptak z dwoma barami i niewielką siłownią na powietrzu.

Najbliżej tej plaży znajduje się camping Saint Louis (5,4 km)

3. Plage du Veillat

Plage du Veillat to największa, piaszczysta plaża w samym sercu Saint-Raphaël. Dzięki swojej lokalizacji, zapewnia również dostęp do głównych atrakcji miasta. Jeśli znudzicie się budowaniem zamków z piasku, wybierzcie się na spacer po zabytkowym centrum miasta lub po pełnej jachtów marinie. Na nadmorskiej promenadzie znajdziecie również niewielki park Jardin Bonapart z placem zabaw dla dzieci, mini-golf, karuzelę, a także diabelski młyn, dzięki któremu odkryjecie Riwierę z zupełnie innej perspektywy! 

Najbliżej tej plaży znajduje się camping La Baume (7,9 km) i camping Esterel (8,3 km)
 
St Raphael Plaża

4. Plage de la Nartelle

Na wschód od Sainte-Maxime znajdziecie długą, piaszczystą plażę – Plage de la Nartelle. Niezwykle popularna wśród rodzin z dziećmi, Na plaży znajdziecie kilka beach barów i restauracji, a także centra sportów wodnych, w których możecie wynająć skutery wodne lub, jeśli chcecie zobaczyć Riwierę z lotu ptaka, poszybować na spadochronie za motorówką (Water glisse parachute). Przy plaży znajdują się dwa parkingi.

Najbliżej tej plaży znajduje się camping Domaine des Naïades (10,2 km) i camping Esterel (8,3 km)

Jeśli wybierzecie camping La Baume polecamy Wam dwie, położone niedaleko siebie plaże:

5. Plage du Camp Long – Tiki plage

6. Plage du Débarquement

Nieduża, zaledwie 150-metrowa Plage de Camp Long, uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych plaż na całym Côte d’Azur. Położona w niewielkiej, zamkniętej z obu stron czerwonymi skałami zatoczce, chroniona jest przed falami, dlatego idealnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi.
 
Po drugiej stronie Cap du Dramont znajdziecie Plage du Débarquement. Jeśli wybierzecie tę plażę, poza widokiem na lazurowe wody, czeka na Was piękna panorama na pobliską Ile d’Or, prywatną wyspę z wieżą mieszkalną. Plaża ta jest w połowie piaszczysta, w połowie kamienista, także każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.
 
A gdybyście drugą część dnia chcieli spędzić aktywnie, obie plaże położone są tuż przy Cap du Dramont (127 m n.p.m.) z Sémaphore du Dramont – posterunkiem obserwacyjnym. Na górę prowadzą szlaki turystyczne z licznymi punktami widokowymi, oferującymi spektakularne widoki na Morze Śródziemne, Ile d’Or i całą Zatokę Agay.

7. Plage de Grimaud

Szeroka, piaszczysta plaża położona tuż przy niezwykłym miasteczku Port Grimaud to miejsce idealne na leniwe popołudnie, w przerwie pomiędzy zwiedzaniem. Złoty piasek, lazurowe morze, strzeliste palmy – czego więcej potrzeba do idealnych wakacji? A jeśli chcecie spędzić czas aktywnie, na plaży znajdziecie centrum sportów wodnych, w którym wypożyczycie: kajaki, wakeboard, SUP, rowery wodne i inny sprzęt wodny.

Najbliżej tej plaży znajduje się camping Domaine des Naïades (800 m) i camping Holiday Marina Resort (900 m).

8. Plage de Pampelonne

To jedna z najsłynniejszych plaż na Lazurowym wybrzeżu, którą można oglądać w filmie „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardott oraz w serii filmów Żandarm z Saint Tropez z Louis de Funes. Ta długa, 5-kilometrowa plaża, jest szeroka i, co najważniejsze, piaszczysta, dlatego chętnie wybierają ją rodziny z małymi dziećmi. Przy plaży znajdziecie bary i restauracje, dlatego spokojnie można spędzić tu cały dzień.

Najbliżej tej plaży znajdują się campingi Domaine des Naïades i camping Holiday Marina Resort (12 km).

Plaża Pampelonne w pobliżu Saint Tropez

Na której z tych plaż spędzilibyście chętnie wakacje? 

Wszystkie nasze campingi na Lazurowym Wybrzeżu znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.