Rodzina przy basenie na campingu

10 powodów, dla których warto wybrać camping zamiast hotelu

Autorka:

Aga

Wakacje na campingu bez wątpienia mają to „coś”. Smakują wolnością, swobodą, beztroską, pachną lasem rozciągającym się z tyłu campingowego domku, kolacją przygotowywaną na grillu, świeżymi owocami kupionymi na targu, zachwycają cała paletą dźwięków natury, śmiechem dzieci, szumem pobliskiej plaży i przyciągają co roku jak magnes, dając nieograniczone możliwości i całą paletę doznań. Wystarczy raz doświadczyć campingowej sielanki, by przepaść na dobre. Bo jak porównać śniadanie na tarasie mobile home’u pod rozłożystymi palmami do głośnej, hotelowej restauracji? Jak nie pokochać leżaka przed domkiem i wieczornego oglądania gwiazd z lampką wina w towarzystwie najbliższych? Jak nie zostać prawdziwym fanem biegania boso po trawie, wsłuchiwania się w śpiew ptaków każdego poranka, czytania książek przed własnym mobile home’em w przyjemnym cieniu drzew?

Oto 10 najważniejszch powodów, dla których warto wybrać camping zamiast hotelu:

1. Dzień na łonie natury

Kontakt z naturą to chyba najwspanialsza z zalet campingowych wakacji. Od dawna przecież wiadomo, jak dobroczynny ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Camping daje w tej kwestii nieograniczone możliwości. Zieleń otaczająca campingowe zakwaterowanie, możliwość całodziennego przebywania na świeżym powietrzu, przyjemność płynąca z obserwacji fauny i flory, brak konieczności powrotu do hotelowych czterech ścian – camping to zdecydowanie opcja dla tych, dla których piękno i zbawienne działanie natury są priorytetem podczas wakacji. To także wartościowa lekcja z przyrody i jej wyjątkowości dla najmłodszych urlopowiczów.

2. Własny samochód daje niezależność

Poczucie wolności i nieograniczonych możliwości na campingowych wakacjach to z pewnością także zasługa własnego samochodu i pozostawania niezależnym od rozkładów samolotów czy ich opóźnień. To także swoboda decyzji dotyczących dat wyjazdu i przyjazdu na camping, organizowania wycieczek po okolicy czy zmian miejsca pobytu. Jedziesz tam gdzie tylko chcesz, odwiedzasz miejsca, które tylko zapragniesz, a na dodatek pakujesz do bagażnika wszystkie sportowe czy grillowe akcesoria, których z pewnością nie mógłbyś zabrać do samolotu. Własny samochód to niezależność i tysiące możliwości aktywnego, pełnego zwiedzania pobytu.

3. Z dala od tłumów

Po całym roku przebywania w zatłoczonych biurach, na głośnych ulicach, w gwarnych restauracjach marzysz tylko o relaksie w ciszy i spokoju? Camping jest tym, czego szukasz! Wystarczy zaszyć się na tarasie mobile home’u z ulubioną gazetą i filiżanką kawy, by doświadczyć uroku wakacji na campingu. Nie musisz biec na obiad do głośnej, hotelowej restauracji, nie słychać tu sąsiadów na hotelowym korytarzu, nie ma także małego balkonu z widokiem na betonowe mury hotelowej infrastruktury. Badania naukowe dowodzą, że camping oprócz spokoju i wyciszenia obniża znacznie poziom stresu, a nawet redukuje symptomy depresji. Jeśli pragniesz więc wypocząć naprawdę i rozkoszować się eksplodującą kolorami, dźwiękami i zapachami naturą, camping to z pewnością wybór doskonały.

4. Jedzenie na świeżym powietrzu smakuje lepiej

W kuchni w mobile home’ie Eurocampu znajdziecie wszystko, czego potrzeba do samodzielnego przygotowywania posiłków, a taras będzie idealnym miejscem do wspólnego spożywania ich na świeżym powietrzu w towarzystwie tylko najbliższych Wam osób. Prawda, że brzmi lepiej niż wypchana po brzegi, gwarna, hotelowa restauracja? A co powiecie na wieczorne, rodzinne grillowanie przy dźwiękach świerszczy i w świetle księżyca?

5. Taniej niż na „All inclusive”

Spędzanie wakacji na campingu może być naprawdę tanie. Niskie ceny poza sezonem, jeden koszt wynajmu domku czy namiotu dzielony na wszystkich członków rodziny (w mobile hom’ie Eurocampu może mieszkać nawet 8 osób!), przygotowywane samodzielnie posiłki, dojazd własnym samochodem, skorzystanie z ofert specjalnych w miesiącach poza wysokim szczytem – sposobów na redukcję ceny pobytu na campingu jest naprawdę wiele.

6. Dzieci uwielbiają campingi

Swoboda, przestrzeń, woda, świeże powietrze od rana do wieczora – dzieci kochają wakacje na campingu. To doskonały czas na chłonięcie wszystkimi zmysłami tego, co do zaoferowania ma otaczająca je przyroda i czerpania radości z najprostszych, wakacyjnych czynności: zbierania kwiatów na łące, budowania zamków z piasku na plaży, gry z rodzicami w badmintona czy wspólnego przygotowywania grilla. Camping leży w dziecięcej naturze – daje im niezależność, radość, nieskrępowanie i setki możliwości aktywnego spędzania czasu.

7. Z dala od technologii

Wakacje na campingu to idealny moment, aby „odłączyć” siebie i swoje dzieci od zgiełku współczesnego świata technologii. Brak telewizora sprzyja przeniesieniu uwagi na otaczającą mobile home naturę, a cała paleta możliwości aktywnego spędzania czasu pozwoli Wam z pewnością zapomnieć, choć na chwilę, o angażujących mediach społecznościowych. Nie pozostaje więc nic innego, niż rozkoszować się niebem pełnym gwiazd czy ciepłymi promieniami słońca padającymi na taras mobile home’u.

8. Aktywnie spędzony czas

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, z pewnością chętniej wybiorą camping niż hotel, ze względu na możliwości jakie przed nimi otwiera – tutaj nigdy nie można narzekać na nudę! Otaczające campingi trasy spacerowe, możliwość zabrania własnych rowerów, gra w piłkę czy badmintona przed mobile home’em, pływanie przy pobliskiej plaży – propozycji jest nieskończenie wiele. W hotelu wróciliśbyśmy z pewnością do rytuałów podobnych do tych domowych, na przykład, włączania telewizora wieczorem czy rano. Camping zachęca wręcz do spędzenia czasu aktywniej, w towarzystwie najbliższych i zawsze na świeżym powietrzu.

9. Prawie jak w domu

Mobile home Eurocampu to prawdziwy dom w miniaturze. Znajduje się tu wszystko, czego potrzeba do spędzenia komfortowych wakacji bez tłumów turystów w bliskim otoczeniu. Własna, wyposażona kuchnia, przestronny salon, łazienka z prysznicem, świetny taras na którym toczy się spora część campingowego życia, zielony teren otaczający domek – tutaj z pewnością poczujecie się, jak w domu. Kto chociaż raz zasmakował swobody i wygody mobile home’u wie, że przewaga nad hotelowym pokojem jest tu bezdyskusyjna.

10. Pies na wakacjach

Dla wielu z Was pies to pełnoprawny członek rodziny, bez którego nie wyobrażacie sobie ani chwili rozłąki. Nierzadko też zorganizowanie opieki na 2-3 tygodniowe wakacje to niewykonalne zadanie. Camping to idealne rozwiązanie dla miłośników czworonogów, który zaoszczędzi stresu Wam i Waszym zwierzętom. Na wielu campingach istnieje możliwość wypoczywania w towarzystwie psa, na niejednym z nich przygotowano dla zwierzaków wiele udogodnień w postaci misek z wodą czy „psich fast foodów” – drewnianych domków z karmą dla pupila. Nie pozostaje więc Wam nic innego, jak zaprosić swojego kudłatego przyjaciela na wakacje!

Czy udało nam się namówić Was na wakacje na campingu? Czy zgadzacie się z nami, że camping to zdecydowanie lepsza opcja na wakacje niż hotel? A może znaleźliście jeszcze inne zalety campingowych wakacji? Czekamy na Wasze komentarze!

Swoje idealne wakacje na kempingu możecie wybrać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.