7 niesamowitych miast wartych odwiedzenia

Autorka:

Magda

A więc smakowałeś już kuchni w Paryżu, zakochałeś się w Rzymie i wpadłeś w szał zakupów w Barcelonie? Gdzie jechać dalej? Znaleźliśmy siedem nieco mniej odwiedzanych, lecz fascynujących miast ze smakowitą kuchnią, ciekawą kulturą i urokliwymi zakątkami, które zwiedzisz, korzystając z naszych campingów.

1. Florencja

Istnieją na świecie miasta, które otwierają nas na szczególne doznania i jednym z nim jest Florencja. Podobno nasz organizm może fizycznie reagować na ekstremalne, wręcz przytłaczające piękno. Takiego piękna można bez wątpienia doświadczyć we Florencji. Przyznają to turyści, ale również lekarze z lokalnego szpitala Santa Maria Nuova, którzy w brytyjskim dzienniku The Telegraph mówią o tym, że są przyzwyczajeni do radzenia sobie z turystami, cierpiącymi na zawroty głowy lub dezorientację np. przy podziwianiu posągu Dawida. Ile jest w tym prawdy? Warto udać się w drogę i przekonać!

2. Palermo

Wiekowe i fascynujące Palermo ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia. Wielkie, hałaśliwe i tętniące życiem jest jednym z najbardziej bogatych pod względem kulturowym we Włoszech. To miasto znajduje się dosłownie na rozdrożu dróg i handlowało z każdą z istniejących cywilizacji od czasów, gdy założyli je feniccy kupcy. Koniecznie udaj się zobaczyć pałac królewski nazywany Pałacem Normanów. W nim znajduje się Capella Palatina powstała w XII wieku. Oszołomią Cię złote mozaiki, marmurowe posadzki oraz arabsko-bizantyjskie sklepienie. Zrób również zakupy na rynku centralnym, a potem odpocznij delektując się pysznym cannelloni z kieliszkiem wybornego, sycylijskiego wina.

3. Girona

Region Costa Brava w Hiszpanii kryje wiele niespodzianek, nawet z dala od plaż. Girona jest prawdziwym klejnotem Katalonii. Jej starożytne mury na przestrzeni lat były zdobyte przez Rzymian czy Maurów. Wpływy tych dwóch cywilizacji widać więc wszędzie – od architektury po lokalną kuchnię. Stare miasto jest pełne wąskich, klimatycznych uliczek, wzdłuż, których snuje się rzeka. Na Ramblii można złapać oddech w kawiarniach i wspaniałych lodziarniach. Najbardziej klimatycznym zakątkiem w Gironie jest jednak dzielnica żydowska, oferująca nastrojowe miejsca na wyśmienity obiad.

4. Hamburg

Hamburg jest nazywany miastem na wodzie, co w idealny sposób oddaje jego klimat oraz panującą w nim harmonię. Mieszkańcy Hamburga słyną z tego, że, na co dzień ciężko pracują, lecz wieczorem w mieście kwitnie nocne życie. Oprócz pójścia do klubu i całonocnej zabawy w Hamburgu znajdziesz też wspaniałe domy kultury np. przepiękną salę koncertową Elbphilharmonie oraz nowoczesne budowle na uboczu miasta, ukazujące jego groteskową stronę. Mowa o artystycznej dzielnicy Sternschanze, na której co weekend pojawiają się stragany. Możesz tam kupić ubrania w stylu vintage, książki, a nawet obrazy!

5. Tours

Istnieje powiedzenie, które mówi, że mieszkańcy Tours mówią najlepiej po francusku. Jeśli więc uczysz się tego języka i chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, Tours będzie idealnym miejscem. To urocze, francuskie miasteczko daje też świetną okazję do poznania i skosztowania jednych z najlepszych win na świecie. Z pewnością poczujesz tutaj niepowtarzalny klimat. W Tours urodził się Balzac, wzniesiono tu wspaniałą katedrę Saint-Gatien, a wąskie, tajemnicze uliczki oraz stare miasto są świetnie zachowane. Pozwól sobie się w nich zgubić, a później odpocznij w pięknym ogrodzie Prébendes d’Oé z kieliszkiem dobrego wina.

6. Reims

Reims jest niesamowite i znajduje się zaledwie trzy godziny jazdy od miasta Calais. Nazywane północno-francuskim klejnotem w samym sercu Szampanii, jest świetnym pomysłem na podróż, jeśli chcesz odpocząć od pełnego hałasu i zgiełku Paryża. Znajdziesz tutaj historyczne zabytki np. majestatyczną katedrę Notre Dame. Wiele z budynków w mieście uległo jednak zniszczeniu w czasie wojny. Stąd odnowione magazyny oraz tarasy, szczególnie w modnej dzielnicy Boulingrin. Będąc w Reims nie może Cię ominąć degustacja szampana w Moët & Chandon. To naprawdę niezapomniane przeżycie zarówna dla koneserów tego szlachetnego trunku, jak i jego amatorów.

7. Eindhoven

Dom producenta elektroniki użytkowej o powszechnie znanej nazwie Philips. Miasto Eindhoven łączy w sobie historię z nowoczesnością. To tutaj możesz odwiedzić miejsce, w którym powstało pierwsze światło elektryczne oraz poszerzyć swoją wiedzę kulturową udając się do Muzeum Sztuki Współczesnej, żeby podziwiać dzieła takich mistrzów jak Picasso czy Mondrian. Potem możesz zrelaksować się na świeżym powietrzu w parku oraz na polach trawy wokół jeziora Karpenddonck. A jeśli kochasz zakupy, koniecznie odwiedź Piazza Center, jeden z największych i najbardziej ekskluzywnych domów towarowy w Holandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.