Jak dojechać z lotniska Mediolan-Bergamo do Peschiera del Garda i na camping Bella Italia?

Autorka:

Aleksandra

Pięciogwiazdkowy camping Bella Italia położony jest w miejscowości Peschiera del Garda nad Jeziorem Garda. Camping oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, a jego położenie przy pięknej promenadzie wzdłuż jeziora pozwala na codzienne podziwianie malowniczych krajobrazów.

To świetne miejsce na urlop bez samochodu. Bez problemu dostaniecie się tu transportem publicznym z lotniska w Bergamo. Do Bergamo natomiast dostaniecie się Ryanairem z największych lotnisk w Polsce: Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy-Modlin, a w niektórych miesiącach jesienno-zimowych także z Łodzi.

Z Peschiera del Garda odpływają promy do innych miejscowości nad Gardą. Alternatywnie możecie także docierać do nich autobusem. Do pobliskiej Werony i słynnej Wenecji dostaniecie się stąd pociągiem.

Jak dojechać z lotniska Mediolan-Bergamo (Orio al Serio) na camping Bella Italia?

1. Autobus + pociąg

Wychodząc z lotniska z Bergamo kierujcie się w stronę przystanków autobusowych znajdujących się na wprost wyjścia na przystanek linii 1.

Bilet możecie kupić w biletomacie na przystanku. Autobus zawiezie Was na dworzec w Bergamo (stacja: Stazione P.le Marconi Per Città Alta). Na dworcu w Bergamo przesiądźcie się na pociąg regionalny Trenord (Bilet zakupicie w biletomatach, kasach na dworcu lub online na stronie przewoźnika). Niezbędna będzie jedna przesiadka – odbywa się ona w Treviglio lub w Bresci, a także w Rovato (na zmianę, zależnie od godziny).

Zwróćcie uwagę na przewoźników, zależnie od tego ceny za bilet mogą wahać się od nieco ponad 8 Euro do nawet 20. Najtańszy bilet 8,30 Euro (z przesiadką w Rovato) oferuje przewoźnik Trenord.

Po przesiadce pociąg dowiezie Was do stacji Peschiera Del Garda. Stamtąd możecie wybrać kilka opcji dotarcia na camping Bella Italia:

  • Możecie dojść spacerem (około pół godziny), cześć drogi przebiega przez malowniczą promenadę przy brzegu jeziora.
  • Możecie również dotrzeć autobusem, najpierw trzeba podejść na przystanek Peschiera via Venezia Stazione, stamtąd pojechać autobusem LN026 i wysiąść na stacji Peschiera – via Bell’Italia.
  • Spod stacji kolejowej w Peschierze (przystanek: Peschiera Bivio Stazione) kursuje także autobus 483 relacji Malcesine – S.Benedetto, który zawiezie Was pod bramy campingu.
  • Możecie również wybrać opcję dojechania taksówką z dworca na camping.
Jak dojechać z lotniska na camping Bella Italia – wariant 1
Jak dojechać z lotniska na camping Bella Italia – wariant 2
2. Flix bus + autobus

Alternatywnie możecie wybrać także podróż FlixBusem z lotniska do Peschiery del Garda. W tym wypadku będzie to podróż bez przesiadki. Jest to najwygodniejsza opcja, choć FlixBusy z lotniska w Bergamo jeżdżą tylko 3 razy dziennie. 

Jak dojechać z lotniska na camping Bella Italia – wariant 3

Jak dojechać z campingu Bella Italia na lotnisko Mediolan-Bergamo

Z dworca w Peschiera del Garda:

  • udajcie się na pociąg Trenord z przesiadką w Roveto czy Bresci, a po dotarciu do Bergamo na lotnisko zawiezie Was autobus linii 1 (odjeżdżający spod dworca)
  • 3 razy dziennie z Peschiera del Garda na lotnisko w Bergamo odjeżdża Flixbus 
Jak dojechać z campingu Bella Italia na lotnisko – wariant 1
Jak dojechać z campingu Bella Italia na lotnisko – wariant 2

Jak dojechać z campingu Bella Italia do popularnych miejsc w regionie

Sirmione

Wychodząc z campingu od strony recepcji głównej po prawej stronie znajduje się przystanek autobusowy. Autobus LN026 przewoźnika Arriva zawiezie Was na przystanek Colombare, Via Roma, gdzie należy przesiąść się na shuttlebus, który zawozi turystów do ścisłego centrum Sirmione (pamiętajcie, że bilet zakupiony wcześniej bilet jest czasowy, więc nie musicie kupować drugiego biletu po przesiadce).

Bilet można kupić u kierowcy, jeżeli macie odliczoną gotówkę, ale tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji „Arriva MyPay”, gdzie kupicie bilety w tańszej cenie. Przejazd do Sirmione w aplikacji kosztuje 1,90 euro. Należy pamiętać, że zakupiony w aplikacji bilet należy „aktywować” skanując kod QR naklejony gdzieś przy kierowcy 🙂 

Werona

Pociąg Trenord: Peschiera ­– Verona Porta Nuova

Z campingu możecie dojść spacerem do dworca w Peschierze lub dojechać tam autobusem. Tam wsiądźcie w pociąg przewoźnika Trenord, który zawiezie Was bezpośrednio do Werony (stacja Verona Porta Nuova), rozkład możecie wcześniej sprawdzić na oficjalnej stronie Trenitalia.

Możliwe jest również zakupienie biletów internetowo, a także w kasach i biletomatach na dworcu.

Pamiętajcie, że bilety niektórych przewoźników należy przed wejściem do pociągu skasować. Zwróćcie uwagę na informacje na bilecie lub zapytajcie o pomoc pracowników na dworcu.

Plac delle Erbe w Weronie

Wenecja

Najtańszą opcją dojazdu do Wenecji (na stację: Venezia Santa Lucia) jest odjeżdżający co godzinę pociąg Trenord z przesiadką w Weronie (Verona Porta Nuova). Bilet w cenie około 13 euro możecie kupić przez internet (na stronie TrenItalia) lub na stacji kolejowej w automatach.

Ze stacji w Peschiera del Garda do Wenecji kursuje także przewoźnik ItaloTreno. Jest to przejazd bezpośredni, ale bilety są znacznie droższe.

Malcesine z kolejką na Monte Baldo

Z campingu Bella Italia wyjściem od strony recepcji kierujcie się w lewo, gdyż przystanek nie znajduje się bezpośrednio pod campingiem. Należy zejść w dół, wzdłuż ulicy. Przystanek „via Bella Italia A” będzie znajdował się po drugiej stronie ulicy.

Do Malcesine kursuje autobus 483 przewoźnika Atv. Standardowo możecie zakupić bilet u kierowcy (jeżeli macie w miarę odliczoną gotówkę), jednak nieco tańszym rozwiązaniem jest kupienie biletu w aplikacji „Ticket Bus Verona”.  Bilet do Malcesine w aplikacji kosztuje 4,60 euro. Należy pamiętać, że zakupiony w aplikacji bilet należy „aktywować” skanując kod QR naklejony przy kierowcy lub na desce rozdzielczej autobusu 🙂 

Więcej propozycji miejsc wartych odwiedzenia nad Jeziorem Garda znajdziecie w artykule Najpiękniejsze miejsca nad Jeziorem Garda i co warto zobaczyć w okolicy?

O campingu Bella Italia

Bella Italia zaoferuje Wam całe mnóstwo atrakcji – od basenów ze zjeżdżalniami, po kluby dla najmłodszych i liczne zajęcia sportowe czy rozrywkowe przygotowywane przez animatorów. Czeka tu na Was aż 5 basenów, kolorowe zjeżdżalnie i wodny plac zabaw dla najmłodszych.

Wieczory wypełnione są tu muzyką na żywo i pokazami artystycznymi, a na kolację możecie udać się do jednej z kilku restauracji z lokalną kuchnią. Camping położony jest przy samym jeziorze, co pozawala na romantyczne spacery długą promenadą z malowniczymi widokami na horyzoncie. Miejsce to stwarza również idealne warunki do plażowania czy uprawiania sportów wodnych.

Więcej informacji o campingu oraz ceny i dostępność zakwaterowań znajdziecie tutaj.

Po więcej przydatnych porad, a także dojazdowych wskazówek do innych naszych campingów zajrzyjcie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.