camping Castell Montgri

Jak dojechać z lotniska Barcelona-Girona na camping Castell Montgri?

Autorka:

Asia

Camping Castell Montgri od lotniska Barcelona-Girona (GRO) dzieli 53 km. Do Girony polecicie bezpośrednim lotem z Wrocława, Krakowa i Poznania (liniami Ryanair). Na camping dostaniecie się z kolei bez problemu komunikacją publiczną. Nie musicie zatem martwić o arcydługą podroż samochodem z Polski do Hiszpanii.  Wiemy, jak stresujące może być odnalezienie się w nowym kraju i dotarcie do miejsca docelowego transportem publicznym, dlatego przygotowaliśmy dla Was przydatne informacje jak dojechać z lotniska Barcelona-Girona na camping Castell Montgri. Poniżej zobaczycie, że nie ma nic prostszego! 🙂

Castell Montgri to idealny camping dla rodzin z dziećmi, szczególnie w nastoletnim wieku, gdyż to właśnie dla młodzieży ośrodek przygotowuje najwięcej atrakcji. Znajdziecie tu trzy baseny (w sezonie wakacyjnym czynne do godziny 22.45 i 23.45!). W ciągu dnia odbywają się przeróżne zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym także zawody sportowe. Wieczorami mają miejsce pokazy muzyczne, taneczne i wieczory tematyczne. To także camping odpowiedni dla miłośników niezwykłej natury, sportów wodnych, hikingu, jazdy rowerem, spacerów w pięknych okolicznościach przyrody. Costa Brava, jak i cała Katalonia, ma bowiem bardzo wiele do zaoferowania.

Ośrodek położony jest na Dzikim Wybrzeżu, około 1,5 km od plaży i popularnego kurortu w L’Estartit. Stąd rozpościerają się widoki na archipelag Wysp Medes, będący morskim rezerwatem i rajem dla nurków. Z L’Estartit możecie wykupić rejs statkiem wokół wysp (w zależności od przewoźnika jest to koszt około 22-23 euro).

Na plaże do L’Estartit i z powrotem kursuje w sezonie bezpłatny autobus z campingu (co 30 minut, między godziną 9.30 a 17.30).

Jak dojechać z lotniska Barcelona-Girona (GRO) na camping Castell Montgri?

1. Autubus z lotniska + autobus pod camping

Jest to najłatwiejsza i najtańsza z możliwych tras, ponieważ w tej konfiguracji wyniesie Was mniej niż 10 euro za osobę. Wychodząc z lotniska w Gironie kierujcie się w prawą stronę na przystanki znajdujące się pod wiatą. Tam znajduje się kasa biletowa (bilety możecie kupić również u kierowcy). Bilet do Girony kosztuje 2,75 euro za osobę (stan na rok 2022). Trasę tę obsługuje autobus firmy Sagales, który w Gironie zatrzymuje się na dworcu autobusowym – Estación de Autobuses de Gerona. Najczęściej kursuje linia autobusowa 607 (nieco rzadziej także linie 601 i 602). Trasa z lotniska do Girony trwa około 30 minut. Kiedy dojedziecie na podziemny dworzec autobusowy w Gironie musicie przesiąść się w autobus jadący do L’Estartit. Na szczęście nie trzeba daleko chodzić, wystarczy wyszukać destynację na elektronicznej tablicy i sprawdzić z którego stanowiska będzie odjeżdżać nasz autobus.

Trasy do L’Estartit z dworca w Gironie obsługuje firma Ampsa. Rozkład jazdy możecie sprawdzić bezpośrednio na stronie Ampsa. Jeżeli przylatujecie w niedzielę, pamiętajcie żeby sprawdzić dokładnie rozkład – autobusy tego dnia jeżdżą rzadziej. Bilet kosztuje w granicach 6-7 euro i możecie kupić go u kierowcy. Podróż do L’Estarit zajmuje około 1h10min, a autobus zatrzymuje się pod samym campingiem Castell Montgri.

Z lotniska w Gironie na camping Castell Montgri

2. Taxi

Jeżeli jedziecie większą grupą, zależy Wam na czasie i bardziej komfortowej podróży możecie zamówić taksówkę spod lotniska. Długość trasy z lotniska na camping to 53 km. Koszt taksówki to około 80-100 euro. Pamiętajcie żeby cenę trasy na camping ustalić z kierowcą na samym początku, by nie narazić się po przyjeździe na cenowe niespodzianki.

Jak dojechać z campingu Castell Montgri na lotnisko Barcelona-Girona (GRO)?

Wychodząc z campingu kierujcie się na przystanek po prawej stronie, zaraz przy głównej drodze Carretera de Torroella. Stamtąd odjeżdża autobus przewoźnika Ampsa na dworzec autobusowy w Gironie. Jeżeli wyjeżdżacie z campingu w sobotę czy niedzielę, pamiętajcie żeby sprawdzić dokładnie rozkład jazdy zaznaczony kolorem czerwonym (soboty, niedziele i święta). Bilet do Girony kosztuje około 6-7 euro i możecie go kupić u kierowcy. Podróż do Girony zajmuje około 1h10min, a autobus zatrzymuje się na podziemnym dworcu autobusowym – Estación de Autobuses de Gerona. Tutaj musicie przesiąść się na autobus linii 607 firmy Sagales jadący na lotnisko w Gironie (alternatywnie są to także autobusy numer: 601, 602).

Jak dojechać z campingu Castell Montgri na lotnisko w Gironie

Jak dojechać do Barcelony z campingu Castell Montgri?

Spod campingu 4 razy dziennie odjeżdża bezpośredni autobus do Barcelony, który zabierze Was na stacje Barcelona Nord. Autobus firmy Moventis jedzie docelowo na lotnisko El Prat w Barcelonie, a stacja Barcelona Nord to ostatni przystanek przed lotniskiem.

Camping organizuje także wycieczki do Barcelony – warto poprosić o więcej informacji i porównać ceny. Aby zasięgnąć informacji dotyczących dojazdu do Barcelony, należy minąć recepcję główną i udać się do miejsca, w którym wypożycza się rowery i wykupuje inne atrakcje.

Jak dojechać z lotniska Barcelona-Girona (GRO) do Barcelony?

Opuszczając lotnisko w Gironie udajcie się na prawo w stronę przystanków autobusowych znajdujących się pod wiatą. Bilet do Girony możecie kupić w okienku w kasie lub u kierowcy. Kosztuje on 2,75 euro za osobę (cena z roku 2022). Trasę tę obsługuje autobus firmy Sagales (linia 607, 601, 602), który zatrzymuje się na dworcu autobusowym – Estación de Autobuses de Gerona). Trasa z lotniska do Girony trwa prawie 30 minut. Po wyjściu z autobusu, będąc już na dworcu, kierujcie się w stronę szklanych rozsuwanych drzwi. Dworzec kolejowy znajduje się zaraz nad zlokalizowanym w podziemiach dworcu autobusowym, a znalezienie go nie stanowi problemu. Stąd złapiecie pociąg przewoźnika Renfe, który dojeżdża bezpośrednio na stację Barcelona-Sants. Bilet możecie kupić na ich stronie internetowej, którą znajdziecie TUTAJ. 

Mamy nadzieję, że artykuł ze wskazówkami dojazdowymi na camping Castell Montgri okaże się Wam pomocny. Jeżeli znacie kogoś kto wybiera się na wakacje do L’estartit koniecznie prześlijcie mu powyższe informacje. Więcej o udogodnieniach w tym hiszpańskim ośrodku znajdziecie TUTAJ.

camping Castell Montgri

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.