Koloseum Rzym

Jak dojechać z lotniska Ciampino na camping Village Fabulous – gotowe trasy i przydatne wskazówki dotyczące poruszania się po Rzymie

Autorka:

Aleksandra

Camping Village Fabulous jest jednym z najchętniej wybieranych campingów z naszej oferty dla osób podróżujących bez samochodu. To idealna propozycja, jeżeli chcecie połączyć city break w stolicy Włoch z wakacjami na świeżym powietrzu, wylegiwaniu się na leżaku i pływaniu w basenie.

Camping posiada połączenie transportem publicznym z lotniskiem, jak i z centrum miasta. Aby wyjść naprzeciw Waszym zapytaniom, przygotowaliśmy wskazówki, jak dojechać z lotniska Ciampino w Rzymie oraz do innych popularnych rzymskich atrakcji.

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino na camping Village Fabulous?

Bezpośrednie loty z Polski na lotnisko Rzym-Ciampino (CIA) latają z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Warszawy-Modlin.

Z lotniska na camping możecie dostać się poniższymi trasami:

1. Shuttle bus + metro + autobus

Spod lotniska dowiezie Was Shuttle bus, który jedzie na dworzec TERMINI. Tam należy wsiąść w metro linii B (niebieska) w kierunku Laurentina, wysiąść na stacji EUR FERMI. Z tej stacji należy przejść na przystanek autobusowy EUR FERMI (to około 150 metrów dalej – wyjdźcie z metra, przejdźcie przez ulicę, a potem schodami w dół) i wsiąść w autobus linii 709 lub 070, który jedzie bezpośrednio pod camping. Powinniście wysiąść na stacji COLOMBO/MALAFEDE i przejść 200 metrów do bramy campingu.

Bilet na Shuttle bus kupicie w kasie na lotnisku, bilety na komunikację miejską (autobusy, metro, tramwaje, miejskie pociągi) zakupicie w okienku na lotnisku oraz w automatach na stacjach metra.

Jak dojechać z lotniska na Village Fabulous
Jak dojechać z lotniska na camping Village Fabulous – wariant 1
2. Autobus miejski + metro + autobus

Z autobusu miejskiego linii 720 odjeżdżającego spod lotniska możecie dojechać na stację metra LAURENTINA, stamtąd dojechać do stacji EUR FERMI (kierunek Rebibbia/Jonio). Z EUR FERMI wsiąść w autobus linii 709 lub 010. Należy wysiąść na stacji COLOMBO/MALAFEDE i przejść 200 metrów do bramy campingu.

Jak dojechać na Village Fabulous z lotniska
Jak dojechać z lotniska na camping Village Fabulous – wariant 2
3. Możecie również wybrać transport taksówką – koszt to około 50 Euro

Jak dojechać z campingu Village Fabulous na lotnisko Rzym-Ciampino

Z przystanku w pobliżu campingu (Colombo/Malafede) autobusem linii 070 lub 709 dojedźcie do przystanku EUR FERMI, tam przesiądźcie się na metro i wysiądźcie na stacji LAURENTINA (kierunek Laurentina). Ze stacji metra przejdźcie bezpośrednio na dworzec autobusowy Laurentina. Z przystanku autobusowego wsiądźcie w autobus linii 720 (Aeroporto Ciampino), który zawiezie Was bezpośrednio na lotnisko Ciampino.

Jak dojechać na lotnisko z Village Fabulous

Oczywiście możecie z campingu na lotnisko dojechać również taksówką.

Jak dojechać do centrum Rzymu z campingu Village Fabulous?

Niedaleko bramy campingu znajduje się przystanek autobusowy (Colombo/Malafede). Do centrum dojedziecie z tego przystanku autobusem linii 709 lub 070 do stacji EUR FERMI, tam przesiądźcie się do metra (linia B, niebieska), a potem do intersującej Was atrakcji. Tutaj przykładowe trasy:

Do Koloseum – z EUR FERMI wysiądźcie na stacji COLOSSEO.

Do Schodów Hiszpańskich – z EUR FERMI do stacji TERMINI, a tam przesiądźcie się na linię metra A (pomarańczową) i wysiądźcie na przystanku SPAGNA.

Na Zatybrze – z EUR FERMI do stacji CIRCO MASSIMO, potem na autobus np. linii 75 i wysiądźcie na stacji MOROSINI E./NUOVO REGINA MARHERITA.

Do Watykanu – z EUR FERMI do stacji TERMINI, a tam należy przesiąść się na linię metra A (pomarańczową) i wysiąść na stacji OTTAVIANO. Potem należy przejść pieszo kilka minut i dojdziecie do Bazyliki św. Piotra.

Rzym Schody Hiszpańskie
Schody Hiszpańskie w Rzymie

Bilety na transport publiczny w Rzymie (ceny z 2023 roku)

Bilety na transport publiczny kupicie w automatach na stacjach metra, w niektórych sklepach i kioskach. Jeśli planujecie dłuższe, kilkudniowe zwiedzanie Rzymu, polecamy kupić bilet tygodniowy, który kosztuje 24 Euro. Pozostałe ceny za bilety na transport publiczny w Rzymie:

Bilet 100 minut – 1,50 Euro

Bilet 24 h – 7 Euro

Bilet 48 h – 12.50 Euro

Bilet 72 h – 18 Euro

Bilety uprawniają Was do przejazdu całym transportem publicznym Rzymu – metrem, autobusami, tramwajami, pociągami miejskimi.

Poruszanie się po Rzymie – przydatne wskazówki

Chociaż podane trasy zostały przez nas wielokrotnie przetestowane, prosimy traktować je jako orientacyjne wskazówki. Dynamiczne miasto ma to do siebie, że mogą się pojawić różnego rodzaju remonty i objazdy. W razie takich sytuacji polecamy zainstalować na telefonie aplikację Google Maps, która podpowie Wam alternatywne trasy, które będą uwzględniały bieżące zmiany drogowe. Wystarczy wpisać miejsce, w którym się znajdujecie lub wybrać opcję znalezienia Was przez lokalizację i miejsce, w które chcecie dotrzeć. Aplikacja podpowie Wam możliwości transportowe.

Więcej o campingu Village Fabulous w Rzymie przeczytacie tutaj.
Poznajcie nasze zakwaterowanie na campingach – szczegółowo opisaliśmy je tutaj.

Myślicie o wakacjach w Rzymie? Zobaczcie naszą propozycję Świąt Wielkanocnych w stolicy Włoch.

Camping Fabulous Eurocamp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.