Fontanna na Placu Św. Piotra Watykan

Święta Wielkanocne w Rzymie

Autorka:

Magda

A gdyby tak wielkanocną babkę drożdżową zastąpić w tym roku włoską colomba di Pasqua? Jeśli macie ochotę na małą odmianę od tradycyjnej Wielkanocy w Polsce, świetnym rozwiązaniem będzie wyjazd do Włoch, na camping Village Fabulous. Szybka spontaniczna decyzja i możecie cieszyć się ciepłym słońcem i kawą na tarasie domku.

Tym, którym jednak brakowałoby religijnego aspektu świąt, proponujemy wybrać się do Watykanu. Świetne połączenie campingu z Rzymem, pozwoli na codzienne uczestnictwo w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. W piątek oczy całego miasta zwracają się w stronę Colosseum, gdzie o 21:15 rozpoczyna się Via Crucis pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. To poruszające przeżycie jest okazją do modlitwy, zadumy i medytacji. W sobotę, będziecie mieli możliwość odwiedzenia licznych kościołów i ciemnic. W Wielką Niedzielę, choć trudno będzie już dostać wejściówkę na uroczystą Mszę św. na placu św. Piotra, czemu nie spotkać się z papieżem Franciszkiem na modlitwie „Anioł Pański” zakończonej błogosławieństwem papieskim Urbi et Orbi (Miastu i światu). Czy można uroczyściej spędzić ten czas?

Plac Świętego Piotra w Watykanie
Plac Świętego Piotra w Watykanie

Poniedziałek Wielkanocny, zwany Pasquetta, Włosi spędzają tradycyjnie na świeżym powietrzu. Jest to czas na odprężenie, kiedy wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi organizują pikniki w parkach lub udają się na jednodniową wycieczkę za miasto. Tradycja nakazuje spędzić ten czas na świeżym powietrzu, zatem. Camping Village Fabulous, usytuowany w cieniu piniowych drzew jest miejscem idealnym do tego rodzaju wypoczynku. Spędzenie dnia na leżaku, na tarasie przy domku, pozwoli na chwilę wytchnienia i relaksu, z dala od tłumów i hałasu.

Camping Village Fabulous

Można także, za przykładem mieszkańców Rzymu, wybrać się na piaszczyste, ciągające wzdłuż wybrzeża morza Tyrreńskiego plaże, oddalonej jedynie 8 km od campingu Ostii lub pospacerować w cieniu ruin starożytnych domów miasta Ostia Antica.

Do zobaczenia w Rzymie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.