Przedstawiciele Eurocampu

Kurier Eurocampu – kulisy pracy na campingu

Autorka:

Asia

Kurier Eurocampu, czyli przedstawiciel na campingu, to osoba, która dba o komfort klientów podczas ich wakacji. Głównymi obowiązkami kurierów jest przygotowywanie i sprzątanie domków na przyjazd gości, a także kontakt z klientami. Przedstawiciele Eurocampu witają klientów po ich przyjeździe, służą pomocą i udzielają niezbędnych informacji o campingu i okolicy, będąc często pierwszymi osobami do kontaktu. To także drobne prace naprawcze w domkach i namiotach. Jeżeli czytając to, boicie się, że nie dacie sobie rady to bądźcie spokojni – wszystkiego nauczycie się na miejscu, w trakcie szkolenia. Jeżeli masz skończone 18 lat, znasz język angielski w stopniu komunikatywnym, jesteś otwarty na świat i lubisz pracę z ludźmi to szukamy właśnie Ciebie! A osobom, które uważają, że są już prawdopodobnie „za stare”, choć bardzo by chciały, odpowiadamy: nigdy nie jest za późno na taką przygodę.

Kurier Eurocampu - dzień z życia na campingu

Kurierzy pracują średnio 35 godzin tygodniowo, co wpływa pozytywnie na zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Ewentualne nadgodziny oddawane są w formie czasu wolnego. Powierzane kurierom zadania mogą wydawać się dość powtarzalne, jednak ludzie, których spotyka się na campingu, czy to pracownicy czy goście z całej Europy, czynią każdy dzień wyjątkowym. Natężenie pracy zależy od sezonu (wysoki-niski), wielkości campingu, dnia tygodnia i ilości przyjeżdżających w danym czasie klientów. Najwięcej pracy kurierzy mają zwłaszcza w weekendy.

Poranek

Jeżeli droga do szkoły czy pracy kojarzy Wam się z godziną spędzoną w miejskich korkach to będzie to dla Was przyjemna odmiana. Wystarczy krótki poranny spacer po campingu, by trafić na recepcję Eurocampu. Kurier otwiera i przygotowuje recepcje, tak by panował w niej porządek i można było swobodnie przyjmować gości, a także sprawdza system z rezerwacjami, by wiedzieć kto w danym dniu przyjeżdża na camping i czy klient zaznaczył w systemie specjalne prośby, np. zestaw dla malucha czy pakiet powitalny.

Zwykle między godziną 10 a 13 odbywa się sprzątanie i przygotowywanie domków i namiotów na przyjazd gości.

Przedstawiciele Eurocampu sprzątają domek na przyjazd gości

Czas na przerwę! W czasie lunchu fajnie jest wstąpić do supermarketu na campingu czy jego okolicy po chrupiące pieczywo czy świeże owoce. Po zebraniu sił można wracać do dalszej pracy.

Popołudnie

Przez resztę dnia kurierzy zajmują się witaniem nowych gości, pokazują im zakwaterowanie czy opowiadają po krótce o udogodnieniach, np. atrakcjach dla dzieci czy najbliższych wydarzeniach na campingu lub w okolicy. Klienci, będąc w nowym miejscu, zawsze cenią sobie wszelkie porady i rekomendacje .

Często również osoba, która jest już w trakcie pobytu, chce zasięgnąć informacji, zgłosić reklamację czy usterkę – w takich sytuacjach kurierzy również służą pomocą. Możecie zostać poproszeni o odwiedzenie klientów, którzy niedługo kończą swój pobyt i przybliżyć im procedurę związaną z wyjazdem, a także sprawdzić czy są zadowoleni z wakacji na campingu. Często klienci w zamian za życzliwość przedstawiciela odwdzięczają się zaproszeniem na grilla czy wieczorną lampką wina.

Czasami możecie zostać poproszeni o odbieranie telefonu od „nagłych przypadków” (tzw. emergency call). Zostaje do tego zwykle wyznaczona jedna osoba na zmianę. Jakkolwiek groźnie to brzmi, chodzi o kontakt z kurierem dla osób (np. pracowników biura we Wrocławiu), których nie ma na miejscu, a potrzebują zasięgnąć ważnych informacji dotyczących konkretnej rezerwacji czy sytuacji na campingu.

Odpoczynek

Po zakończonym dniu pracy ugotujcie wraz z innymi kurierami pyszny posiłek i zjedzcie go na powietrzu – wiadomo, że wtedy smakuje najlepiej! Cieszcie się przyjemnym wieczorem i zaplanujcie wspólnie zwiedzanie okolicy czy dalszą podróż w najbliższy dzień wolny od pracy.

Przedstawiony zakres obowiązków może się różnić w zależności od campingu i ilości nowych klientów w danym czasie. Może zdarzyć się tak, że kurier przez pewien czas będzie wykonywał tylko jeden rodzaj obowiązków, np. tylko sprzątanie lub tylko kontakt z klientem.

*Jeżeli zależy Wam na pracy w konkretnym kraju, przekażcie nam tę informację podczas rekrutacji. Weźmiemy ją pod uwagę w trakcie rozmieszczania pracowników na campingach, ale nie możemy zagwarantować przydziału zgodnie z wskazanym wyborem. 

Co nieco o campingach

Każdy camping różni się od siebie, ma też innych właścicieli. Większość ośrodków posiada udogodnienia takie jak: baseny, kompleksy sportowe, bary, restauracje i szeroki wachlarz zajęć rozrywkowych. Campingi położne są w pięknych okolicznościach przyrody – blisko lasów, gór, jezior czy morza. Niektóre z kolei to świetne bazy wypadowe do zwiedzania popularnych miast, takich jak Rzym, Barcelona czy Paryż. W okolicach często odbywają się ciekawe wydarzenia – lokalne festiwale, pozwalające przybliżyć kulturę danego kraju czy targi. Z pewnością poczujecie tu wakacyjny klimat. Atmosfera na campingach jest jedyna w swoim rodzaju.

Co oferujemy?

  • Zakwaterowanie w pełni wyposażonym namiocie lub mobile home’ie
  • Praca w międzynarodowym zespole
  • Szkolenie w języku angielskim na campingu
  • Pokrycie kosztów transportu do miejsca pracy
  • Zniżka na wakacje z Eurocamp dla rodziny i przyjaciół (zapytaj o warunki)
  • Atrakcyjne wynagrodzenie (jego wysokość zależna jest od kraju, w którym wykonywana jest praca)

Praca jako przedstawiciel Eurocampu na campingu jest ciężka, ale niezwykle satysfakcjonująca. Jeżeli nadal zastanawiacie się czy jest to zajęcie dla Was, koniecznie sprawdźcie artykuł, w którym zebraliśmy wszystkie zalety tej pracy i co możecie dzięki niej zyskać.

Formularz aplikacyjny można wypełnić TUTAJ. Natomiast wszelkie pytania należy kierować na adres: praca@eurocamp.pl. Zajrzyjcie także na naszą stronę internetową czy social media i dowiedzcie się więcej o naszej firmie.

Przedstawiciele Eurocampu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.