Co zabrać na wakacje na campingu?

Jeśli chcecie, żeby Wasze wakacje przebiegły bezproblemowo, warto starannie przygotować wyjazd i sporządzić listę rzeczy do zabrania. Podsuniemy Wam parę pomysłów, co ze sobą zabrać i jak spakować walizki. Przygotujcie z nami swoją listę i spędźcie fantastyczne wakacje na campingu!

Co zabrać ze sobą na camping?

Aby czuć się komfortowo w słoneczne dni radzimy wybrać luźne i lekkie ubrania, takie jak koszulki, kombinezony, sukienki, szorty czy bermudy najlepiej z bawełny lub lnu. Oczywiście nie zapomnijcie zabrać też, chociaż jednego ciepłego okrycia i kurtki przeciwdeszczowej. Pogoda obecnie jest zmienna i nawet w południowych krajach możecie trafić na chłodniejsze dni. Warto też zabrać coś bardziej eleganckiego na wieczór – sukienka czy w przypadku mężczyzn koszula, nie zajmą dużo miejsca, a dzięki temu będziecie przygotowani na wszystkie okazje.

Morze, plaża i słońce to dla wielu z nas idealne połączenie. Aby móc w pełni się nim cieszyć musicie zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Podstawa to krem z odpowiednio wysokim filtrem, dodatkowo będziecie potrzebowali okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, takiego jak kapelusz, chustka czy po prostu czapka z daszkiem.

Rodzinne wakacje nad morzem to doskonała okazja do odkrywania i wspólnego przeżywania wyjątkowych chwil. Co powiecie na to, żeby skorzystać z okazji i poznać bliżej dno morskie? Maska do nurkowania to niewielki wydatek, tym bardziej, jeśli zaopatrzycie się w nią z wyprzedzeniem – ceny w wakacyjnych kurortach zawsze są zawyżone.

Jeśli jedziecie pierwszy raz na camping na pewno zastanawiacie się czy musicie zabrać ze sobą sprzęty kuchenne lub środki czystości. Mamy dla Was świetną wiadomość – nasze domki są wyjątkowo dobrze zaopatrzone. Jedyne, czego będziecie potrzebowali to worki na śmieci i ściereczki kuchenne. Takie rzeczy jak papier toaletowy, ręczniki papierowe lub węgiel na grilla możecie kupić bez problemu w campingowym sklepie. W przypadku jedzenia, polecamy zakupy na miejscu – w każdym kraju można kupić charakterystyczne lokalne produkty i przygotować z nich fantastyczny posiłek w mobile home’ie czy na grillu.

I last but not least: koniecznie zabierzcie ze sobą podręczną apteczkę. Listę niezbędnych leków znajdziecie poniżej. Z kolei kompletując kosmetyczkę zastanówcie się, które kosmetyki możecie zabrać w mniejszych, podróżnych opakowaniach. Lepiej zabrać tyle ile faktycznie możecie zużyć niż zajmować sobie niepotrzebnie miejsce i zwiększać wagę bagażu.

Lista rzeczy do spakowania apteczki:

W co się spakować?

A gdzie spakować te wszystkie rzeczy? Jeśli od lat podróżujecie z tymi samymi torbami lub walizkami, czas na zmianę! Obecnie walizki są superlekkie, dają też możliwości zorganizowania przestrzeni w nich tak, żeby wszystko pozostało na swoim miejscu. Polecamy też zakup materiałowych woreczków na odzież i inne drobiazgi. Pamiętajcie, że zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca! Jeśli podróżujecie samolotem i korzystacie z komunikacji publicznej, najlepszym rozwiązaniem będzie plecak. Wyregulujcie go sobie, tak żeby cały ciężar nie spoczywał na ramionach i spakujcie najcięższe rzeczy w sam środek, a chodzenie z nim nie sprawi Wam żadnych problemów.

Podsumujmy!

Lista rzeczy do spakowania na campingi Eurocampu:

Mamy nadzieję, że lista i nasze wskazówki pomogą Wam spędzić prawdziwie udane wakacje. A jeśli wakacyjna przygoda jest już za Wami, zawsze warto zacząć planować kolejne wakacje na campingu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.