Najlepsze parki rozrywki w Europie według fanów Eurocampu

Autorka:

Magda

W kwietniu, na naszej facebookowej grupie Eurocamp Homair, Roan – wybieram wakacje na campingu! zapytaliśmy o Wasze ulubione parki rozrywki, które chętnie odwiedzacie w trakcie wakacyjnych podróży. Z okazji Dnia Dziecka przedstawiamy wyniki naszej ankiety i prezentujemy sześć najlepszych parków.

Miejsce 6

Heide Park, Soltau/Niemcy – Heide Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech, położony w pobliżu Hamburga. Znajdziecie tu ok. 50 różnych atrakcji skierowanych do odwiedzających w każdym wieku. Kolejki, karuzele, rollercoastery – wszystko podzielone między 4 strefy tematyczne, różniące się motywem i wystrojem. Dziki Zachód, Zatoka Piratów, Transylwania i Kraina Zapomnienia – każda strefa posiada unikalne atrakcje. Do najmłodszych skierowana jest smocza kraina, która pozwala przenieść się na wyspę Berk, spotkać Nocną Furię i inne smoki. Zawiera ona nowe kolejki, karuzele czy spływ łodziami wikingów. Większość z nich zadowoli rodziny z dziećmi

Codziennie odbywają się tu bajkowe pokazy z udziałem aktorów i niezwykłych rekwizytów. Również amatorzy ekscytujących wrażeń znajdą coś dla siebie. Ogromny tor raftingowy, największa w Europie drewniana kolejka górska – Colossos, czy obracającej się wokół własnej osi ława– Aqua Spin, sprawią, że nie będziecie się nudzić. A atrakcji jest tu o wiele więcej. 

Park usytuowany jest w pobliżu naszego campingu Südsee Camp.

Heide Park Niemcy

Miejsce 5

Park Asterixa, Paryż/Francja – jeśli będziecie na campingu La Croix du Vieux Pont, musicie koniecznie wybrać się do parku Asterixa! Przenieście się w świat zwariowanych Galów: Asterixa i Obelixa, oraz ich wiernego towarzysza, dzielnego psa Idefixa. W 6 krainach tematycznych czeka na Was wiele niesamowitych atrakcji: rollercoastery, diabelski młyn i liczne kolejki. Na najmłodszych przygotowano karuzele, zjeżdżalnie, pociągi, spływy łodziami, mnóstwo przedstawień i pokazów. Dla miłośników adrenaliny przygotowano mrożące krew w żyłach atrakcje: spływ tratwą Oxygenarium, Carrousel de Cesar, pełną serpentyn kolejkę Goudourix, Menhir Express, drewnianą kolejkę Tonnere de Zeus (druga pod względem długości w Europie), czy wirowanie na olbrzymim dysku – Discobélix. Park zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić doskonałą zabawę i moc wrażeń wszystkim członkom rodziny, niezależnie od wieku.

Park rozrywki Parc Asterix we Francji

Miejsce 4

Disneyland, Paryż/Francja – Myszka Miki, Kaczor Donald czy pies Pluto, chyba żadnemu dziecku, nie trzeba przedstawiać tych postaci. Swoich ulubionych bohaterów wasze pociechy spotkają właśnie tu pod Paryżem. Smoki, księżniczki, piraci i wiele innych niesamowitych postaci zabierze Was w magiczne miejsca, znane dotychczas jedynie z bajek. Parady, pokazy, kolejki górskie, zamki i inne niezliczone atrakcje sprawią, że spędzicie tu niezapomniane chwile. Będąc na naszym campingu blisko Paryża – La Croix du Vieux Pont, nie zapomnijcie wybrać się do najpopularniejszego parku rozrywki w Europie.

Disneyland Paryż

Miejsce 3

Port Aventura, Salou/Hiszpania – najpolularniejszy park w Hiszpanii, Port Aventura składa się z 6 krain tematycznych: Śródziemnomorskiej, Dalekiego Zachodu, Meksyku, Chiny, Polinezji i, popularnej zwłaszcza przez najmłodszych – Ulicy Sezamkowej. W obrębie Port Aventura znajduje się również park wodny Aquatic Park, pola golfowe, a od tego roku nowa część – Ferrari Land, poświęcona sławnej włoskiej marce i jej super, czerwonym pojazdom. Ferrari to przede wszystkim szybkość, nic więc dziwnego, że główną atrakcją parku jest najszybsza i najwyższa kolejka górska w Europie. Kolejka ta potrzebuje jedynie 5 sekund, aby osiągnąć prędkość 180 km/h, co pozwoli Wam poczuć się jak w bolidzie Formuły 1. W parku czekają na Was również symulatory torów F1, alejka serwisowa dla mechaników oraz 55-cio metrowa wieża swobodnego spadania.

Będąc na naszych campingach na Costa Brava lub Costa Dorada, musicie odwiedzić najlepszym park rozrywki w Hiszpanii!

PortAventura

Miejsce 2

Duinrell, Wassenar/ Holandia – Duinrell Amusement Park posiada liczne atrakcje: karuzele, katapulty, place zabaw. Młodsze dzieci oczaruje Wonderland, w którym można zobaczyć postacie ze znanych baśni, z których większość porusza się po wciśnięciu odpowiedniego guzika lub wrzuceniu drobnych. Park można obejrzeć z góry, gdyż dookoła bajkowej krainy biegnie kolejka. Przemieszczamy się po niej specjalnym wagonikiem napędzanym siłą własnych nóg, trzeba się zatem solidnie napracować, ale warto! Dla nastolatków największą atrakcją będą dwa rollercoastery – Dragonfly i Falcon, ława Aqua Spin i wodna kolejka górska SPLASH. Popularnością cieszy się również biegnący przez las tor rynnowy, którym zjeżdżacie na specjalnym wózku, pokonując liczne zakręty – gwarancja frajdy i świetnej zabawy dla całej rodziny. 

W pochmurne dni możecie skorzystać z Tiki Pool, aguaparku pełnego wodnych atrakcji, wśród których największą popularnością cieszą się Oko Cyklonu i Leniwa Rzeka, po której dryfuje się na dużych, dmuchanych kołach. Jest tu również basen z falami, wodospady i 11 zjeżdżalni. Najodważniejszym śmiałkom polecamy 80-cio metrową Blits & Flits, w której osiągniecie prędkość nawet do 60 km/h. Ten wodny raj, zapewni Wam wielogodzinną zabawę.

Możecie się tym wszystkim cieszyć nie opuszczając nawet campingu, gdyż Park Duinrell znajduje się na jego terenie. Wszyscy nasi goście mają zapewniony bezpłatny wstęp do parku rozrywki, oraz promocyjną cenę biletu do Tiki Pool. 

Miejsce 1

Gardaland, Jezioro Garda/Włochy – najlepszym z najlepszych okazał się park Gardaland. Nic dziwnego, przecież to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie! Jest on podzielony na trzy strefy: – Fantasy, dla najmłodszych gości; – Adventure, odpowiedni dla całej rodziny; – i Adrenaline, dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji. Co prawda po spływie pontonem Jungle Rapid i czy Colorado Boat nie zostanie na Was sucha nitka, ale będziecie zachwyceni! W części dla najmłodszych jest wiele karuzeli, mini kolejek i innych atrakcji, które zrekompensują im brak dostępu do tych dużych. Czeka tu na Was również kino z filmami 4D i aż pięć różnych przedstawień do wyboru. Starsi miłośnicy adrenaliny muszą spróbować rollercoasterów Blue Tornado, Raptor i Magic Mountain.

Jeśli zapragniecie zwolnić trochę tempa i odpocząć przed kolejnymi przejażdżkami wybierzcie się na spacer po niesamowitym oceanarium Sea Life Aquarium. Spacer tunelem między zbiornikami, specjalne stanowiska do obserwacji, pozwalają cieszyć się cudownymi podwodnymi widokami. Rekiny, meduzy, a nawet koniki morskie – nie możecie tego przegapić! Park ciągle się zmienia i zaskakuje nowymi atrakcjami. Tegoroczną nowinką jest kolejka Shaman, która dzięki noszonym podczas jazdy okularom 3D, przenosi Was w tajemniczy świat Ameryki Północnej i żyjących tam Indian.

Będąc na campingu nad Jeziorem Garda, musicie odwiedzić to miejsce!

Gardaland Włochy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.